Nawigacja samochodowa GPS

Czym jest GPS?

Globalne systemy śledzenia lokalizacji – inaczej nazywane GPS, to przenośne urządzenia, które umożliwiają  flotom  i właścicielom pojazdów wszelkiego rodzaju monitorowanie i śledzenie ich samochodów i ciężarówek. Urządzenia śledzące GPS w czasie rzeczywistym do samochodów są w stanie zapewnić natychmiastowe dane dotyczące prędkości i lokalizacji – w przypadku najnowszym rozwiązań, podczas gdy tańsze opcje GPS rejestrują tego typu informacje do późniejszego wykorzystania. W przypadku niektórych urządzeń śledzących GPS możliwe jest ustawienie nawet specjalnych alertów w czasie rzeczywistym, które będą włączane za każdym razem, gdy kierowca – pracownik przekroczy prędkość lub zboczy z określonego obszaru.

Jak działa śledzenie GPS?

Śledzenie GPS wykorzystuje sieć satelitów do określenia położenia urządzenia, które zostało specjalnie zaprojektowane do tego celu. GPS wykorzystuje proces zwany trilateracją w celu określenia jego fizycznej lokalizacji w oparciu o odległość od trzech satelitów GPS. Jest to dokładnie ta sama technologia używana przez przenośny lub samochodowy system nawigacji.
Różnica między urządzeniem śledzącym GPS a systemem nawigacji samochodowej polega na tym, że system nawigacji podaje lokalizację i wskazówki dotyczące dojazdu, a urządzenie śledzące rejestruje zdarzenia podczas kierowania pojazdem lub przesyła na bieżąco informacje o swojej lokalizacji.

GPS jest chętnie wykorzystywany przez właścicieli firm, które udostępniają pracownikom samochody służbowe, na budowach i w formach transportowych. Tak naprawdę ciężko wyobrazić sobie bezpieczne funkcjonowanie floty bez urządzeń GPS.

Nawigacja samochodowa GPS
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *