Co leży w zakresie usług konsultantów biznesowych?

Konsulting biznesowy jest burzliwie rozwijającą się dziedziną, która stała się dostępna jednocześnie dla wszystkich graczy na rynku — zarówno wielkich korporacji, jak i średnich oraz małych firm. Współczesne firmy dostarczające usługi tego rodzaju posiadają rozbudowane pakiety ofert, które są w stanie zapewnić optymalne doradztwo właściwie każdej firmie.

Najszerzej zakrojone doradztwo, czyli zarządzanie procesami

Wszystkie czynności uskuteczniane w firmie odbywają się w ramach tzw. procesów biznesowych. Jest to bardzo ogólnikowe określenie, oznaczające podjęcie zespołu zorganizowanych działań w celu osiągnięcia konkretnego rezultatu. Pomoc konsultantów w zakresie procesów biznesowych polega najczęściej na próbach zwiększenia efektywności pracy, podwyższenia standaryzacji, a także zapewnienia zrozumiałej komunikacji pomiędzy poszczególnymi działami firmy.

Konsultanci biznesowi zajmują się również robotyzacją tych procesów: zwłaszcza na polu księgowości, Human Resources, marketingu, obsługi klienta oraz sprzedaży. Celem tych działań jest zmniejszenie ludzkiej ingerencji w trakcie wykonywania powtarzalnych czynności, co umożliwia firmie oddelegowanie pracowników do innych działań. W tym kontekście dokonywany jest także tzw. audyt RPA (Robotic Process Automation), który stwierdza jakość procesów automatyzacji. Więcej informacji na te tematy można znaleźć pod adresem https://www.crowe.com/pl/services/konsulting/.

Konsultacje z dziedziny IT

Konsultanci biznesowi sprawnie orientują się w dostosowanych do potrzeb firm systemach IT, takich jak m.in. CRM, ECM, BI czy ERP, które usprawniają komunikację pomiędzy pracownikami i przyspieszają proces pracy oraz podejmowania decyzji. Przedmiotem konsultacji może być również workflow, czyli sposób wymiany informacji w firmie. Doradztwo w tej dziedzinie dokonywane jest zwykle w kontekście cyfryzacji dokumentów papierowych.

Zarządzanie ryzykiem — jedna z najważniejszych usług konsultantów biznesowych

Ta dziedzina konsultingu zainteresuje przede wszystkim te przedsiębiorstwa, które funkcjonują w płynnych i trudnych warunkach, takich jak stale przekształcające się prawo, uwarunkowania rynkowe czy istotne czynniki zewnętrzne, takie jak kataklizmy czy epidemie. Pod uwagę brane są także wątki wewnętrzne — problemy z realizacją obranych przez przedsiębiorstwo celów.

Inne dziedziny biznes konsultingu

Procesy księgowe, zróżnicowane audyty, zarządzanie projektami czy restrukturyzacja firmy — wszystkie te segmenty znajdują się w zakresie kompetencji konsultantów biznesowych. Istotne informacje na ten temat odnaleźć można na stronie https://www.crowe.com/pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *