Kompresory marki BOGE – dlaczego warto je wybrać?

Marka BOGE, której nazwa to akronim Best of German Engineering, od ponad stu lat dba o najwyższą jakość produkcji sprężonego powietrza. Jest liderem tej branży, jednym z głównych dostawców urządzeń i kompletnych układów do wytwarzania, uzdatniania i dystrybucji powietrza pod ciśnieniem. Klienci BOGE to przedsiębiorstwa z różnych gałęzi przemysłu, z wielu państw świata, ze wszystkich kontynentów. Zakup kompresora BOGE to opłacalna inwestycja, która zwraca się w błyskawicznym tempie – sprawdź dlaczego!

Ponad stuletnie doświadczenie i wykwalifikowani specjaliści

O firmie BOGE najlepiej świadczy jej historia, partnerzy oraz zadowoleni klienci, których można liczyć w setkach tysięcy. Historia BOGE rozpoczęła się w 1907 roku. Firma, wierna swoim korzeniom, wybrała na swoją siedzibę niemieckie miasto Bielefeld, w którym znajduje się zarówno fabryka BOGE, jak i budynki logistyczne czy biurowe, wszystkie o imponująco wielkiej przestrzeni!

W BOGE pracuje wykwalifikowana kadra, która nieustannie podnosi swoje kompetencje. To setki pracowników, którzy razem z zespołem zarządzającym nieustannie dążą do stabilnego i dynamicznego rozwoju przedsiębiorstwa, dbając o najwyższą, nienaganną jakość tworzonych produktów.

Wyjątkowo indywidualne podejście do klientów

BOGE produkuje zarówno pojedyncze urządzenia (sprężarki i kompresory różnego typu – śrubowe, tłokowe, olejowe i bezolejowe, wysokociśnieniowe), jak i całe systemy do produkcji, uzdatniania i dystrybucji sprężonego powietrza.

Poza produktami dostępnymi w sprzedaży BOGE tworzy też rozwiązania skrojone dokładnie na miarę potrzeb klienta, odpowiadające specyficznym wymaganiom. W celu obsługi klientów z różnych zakątków świata powstała międzynarodowa organizacja BOGE Kompressoren, która ma za zadanie wsłuchiwać się w potrzeby klientów, dbać o procesy sprzedażowe oraz serwis urządzeń.

W Polsce oficjalnym przedstawicielem BOGE jest firma Pneumatik, która zajmuje się sprzedażą i serwisem kompresorów BOGE, a jednocześnie świadczy usługi z zakresu doradztwa, monitoringu wydajności systemów sprężonego powietrza oraz nadzoru technicznego.

Inwestycja w rozwój technologii i innowacyjne rozwiązania

BOGE jest jednym z tych przedsiębiorstw, które znaczną część środków przeznaczają na liczne badania i testowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, a wszystko w trosce o ciągłe podnoszenie wydajności i bezawaryjności produkowanych urządzeń.

Istotnym aspektem działalności inżynierów BOGE jest też dbałość o ochronę środowiska naturalnego, stąd wszystkie urządzenia muszą spełniać rygorystyczne normy dotyczące energooszczędności i proponować rozwiązania, które będą przyjazne środowisku.

Kompresory BOGE są zdecydowanie godne polecenia ze względu na wysoką jakość, wydajność i ekonomiczność, które realizowane są za pomocą nowoczesnych narzędzi i rozwiązań.

BOGE AIReport, czyli precyzyjna analiza sprężonego powietrza

Jednym z narzędzi BOGE wykorzystywanym w trosce o aspekt ekonomiczny eksploatacji urządzeń do wytwarzania sprężonego powietrza jest AIReport, który:

  • mierzy i analizuje zużycie energii,
  • monitoruje efektywność instalacji,
  • pozwala optymalizować procesy,
  • dba o wieloletnią prawidłową eksploatację urządzeń,
  • wychwytuje błędy, pozwalając na szybką interwencję,
  • bada ewentualne nieszczelności,
  • kontroluje poziom m.in. hałasu, drgań, oleju i punktu rosy.

BOGE Airtelligence, czyli optymalizacja kosztów serwisowych

Kolejnym narzędziem, które dba o najwyższą możliwą efektywność systemów sprężonego powietrza, jest Airtelligence, czyli system inteligentnego sterowania. Można go połączyć z kilkunastoma urządzeniami i akcesoriami, a całość jest wyjątkowo intuicyjna w obsłudze. Airtelligence określa m.in. aktualne zapotrzebowanie na sprężone powietrze, co pozwala obniżyć obciążenie sprzętu, zmniejszając koszty jego regularnego serwisowania.

Odzysk ciepła w trosce o środowisko naturalne

Dbałość o środowisko naturalne to ważny aspekt działalności BOGE!

Dotychczas traktowana jako „odpad” energia cieplna wytwarzana przez sprężarki może teraz zostać wykorzystana do ogrzewania np. hali produkcyjnej. To obniża zużycie energii, zmniejszając koszty utrzymania.

Poziom odzysku ciepła sięga nawet 85%, natomiast rozwiązanie należy dopasować do indywidualnych warunków.

Bezkompromisowa jakość „made in Germany”

Wszystkie urządzenia i komponenty układów sprężonego powietrza marki BOGE wyróżniają się wysoką jakością. To wynik współpracy z najlepszymi dostawcami (np. stopnie śrubowe firmy Aerzener Maschinenfabrik) oraz dekad pracy w dziedzinie pneumatyki i osiągnięć techniki na najwyższym poziomie.

Wysoka jakość kompresorów marki BOGE łączy się z zaletami eksploatacyjnymi (oszczędność energii, wysoka wydajność) oraz zmniejszeniem oddziaływania na środowisko naturalne. Kompresorom BOGE można śmiało nadać miano urządzeń najnowszej generacji.

Niska awaryjność i nieskomplikowany serwis

Wszystkie kompresory i inne elementy systemów sprężonego powietrza BOGE wyróżniają się bardzo niskim poziomem awaryjności, a dzięki systemom kontroli wszelkie usterki można wychwycić na bardzo wczesnym etapie.

Dzięki modułowej budowie kompresorów BOGE każdy serwis przebiega błyskawicznie. Pneumatik, jako autoryzowany przedstawiciel BOGE w Polsce, dba o szeroką dostępność części zamiennych. Naprawa najczęściej zamyka się w 24 godzinach od zgłoszenia, a na czas jej trwania klient otrzymuje urządzenia zastępcze, co zapobiega kosztownym przestojom w pracy.

FAQ:

Dlaczego warto kupić kompresory BOGE?

BOGE to firma o ponad stuletnim doświadczeniu dbająca o najwyższą jakość swoich urządzeń. Działa kompleksowo i sporo inwestuje w badania oraz rozwój nowych technologii. Kompresory BOGE są wydajne, a jednocześnie ekonomiczne w eksploatacji i przyjazne środowisku.

Co wyróżnia producenta kompresorów BOGE?

Wysoka jakość, kompleksowa oferta (nie tylko urządzeń, ale też zintegrowanych systemów do produkcji, uzdatniania i dystrybucji sprężonego powietrza) oraz modułowa, zwarta budowa urządzeń, która ułatwia serwis i umożliwia personalizację rozwiązań.

Jak wygląda serwis kompresorów BOGE?

Serwis kompresorów BOGE przeprowadza oficjalny dystrybutor marki – Pneumatik. Wszystkie naprawy i remonty przeprowadzane są na miejscu, bardzo szybko, a w tym czasie klient otrzymuje urządzenia zastępcze. Pneumatik organizuje też przeglądy techniczne oraz usługi z zakresu doradztwa i nadzoru technicznego.

Partnerem artykułu jest firma Pneumatik, oferująca kompresory różnego typu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *