Maty antyzmęczeniowe – jak działają?

W obliczu rosnących wymogów bezpieczeństwa i higieny pracy, na rynku dostępne są coraz nowsze produkty mające zapewnić pracownikom komfort i bezpieczeństwo. Wiele stanowisk pracy z racji specyfiki branży i organizacji produkcji jest bardzo obciążających dla organizmu, stanowi niejednokrotnie ryzyko pojawienia się chorób i schorzeń zwyrodnieniowych. Mowa tu o pracy w pozycjach stojącej i stacjonarnej, które dotyczą bardzo wielu osób w różnej kondycji i wieku. Dlatego tak ogromną popularnością cieszą się maty antyzmęczeniowe. Na czym polega ich fenomen i czy naprawdę działają?

Czym są maty antyzmęczeniowe?

Maty antyzmęczeniowe stanowią jeden z rodzajów powszechnie dostępnych i stosowanych mat przemysłowych, dostępnych w wielu rozmiarach, w stosunkowo przystępnych cenach. Nie są to jednak zwykłe maty na podłogę. Ich konstrukcja wpływa odprężająco i relaksująco na osobę stojącą lub poruszającą się po niej. Maty przemysłowe tego typu sprawdzają się na powierzchni suchej, ale nie straszna im woda, czy środowisko oleiste. Jest to świetna opcja zadbania o pracownika i wizerunek firmy w stosunkowo niewielkiej cenie. A zadowolony pracownik to pracownik wydajny, lojalny i szanujący szefa!

Maty antyzmęczeniowe – jaki dają efekt?

Maty antyzmęczeniowe pokrywa specjalna struktura z wypustkami, której zadaniem jest stymulacja stóp pracownika i tym samym wprawianie go w niewielkie drgania i kołysania. Zmienia się wówczas miejsce nacisku, a waga ciała rozłożona zostaje równomiernie. Podłoże nie jest już twardą podłogą a przyjemną i miękką przestrzenią. Wszystkie te aspekty pozytywnie wpływają na komórki i podzespoły całego organizmu. Stymulują układ krążenia i naczyń, pozwalając na lepszy przepływ krwi wewnątrz organizmu. Efektem jest redukcja zmęczenia i stresu, a także realne zmniejszenie ryzyka wystąpienia schorzeń nóg, stawów, czy kręgosłupa.

Maty przemysłowe tego typu znacznie obniżają poziom napięcia mięśniowego oraz powodują, że pracownicy z nich korzystający pracują dokładniej i dłużej bez niezbędnej na regenerację przerwy. To też pewna gwarancja długofalowej pracy. Mniej schorzeń i stanów zapalnych natomiast stanowi potencjalnie mniej zwolnień, zastępstw i zamieszania w organizacji pracy całej firmy.

Co jeszcze gwarantują maty przemysłowe?

Maty na podłogę, w tym antyzmęczeniowe, występują w różnych rodzajach. Dokonując wyboru, warto skonsultować się ze sprzedawcą, który dopasuje odpowiedni rodzaj maty pod kątem kształtu, materiału, grubości i gramatury, do warunków panujących w firmie klienta. Pozwoli to skorzystać z maksimum możliwości, jakie dają maty antyzmęczeniowe.

Ponadto, każda z mat przemysłowych zakończona jest spadem występującym zazwyczaj w jaskrawym kolorze, co wyraźnie zaznacza jej kształt i wielkość oraz minimalizuje ryzyko potknięcia się podczas wykonywania pracy. Większość modeli z racji struktury materiału działa nie tylko antyzmęczeniowo, ale i antypoślizgowo, co dodatkowo zwiększa poziom bezpieczeństwa produkcji, czy innego rodzaju pracy.

Maty antyzmęczeniowe to świetna inwestycja, warta zastosowania w każdej, dbającej o rozwój i wizerunek nowoczesnej firmie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *