Na jakie oferty może liczyć opiekunka seniora?

Pandemia Koronawirusa, szalejąca inflacja, wojna na Ukrainie, to tylko niektóre wydarzenia jakie miały i nadal mają wpływ na życie w Polsce i na świecie. Jednak życie biegnie dalej i każdy z nas musi w miarę normalnie funkcjonować i troszczyć się o swoje sprawy, także te materialne. Jednym z głównych aspektów, które wchodzą tu w grę, jest życie zawodowe i praca zarobkowa. Jak powyższe wydarzenia wpłynęły na możliwości pracy oraz warunki proponowane w niemieckiej opiece osób starszych?

W momencie pisania tego artykułu koronawirus nie ma już wielkiego wpływu na pracę i życie polskiej opiekunki do osoby starszej, pracującej w opiece w Niemczech. Znaczne większe znaczenie może mieć sytuacja związana z rosnącą na całym świecie inflacją i wszystkimi perturbacjami z tym związanymi. Oczywiście dynamiczny wzrost inflacji zauważamy także w Niemczech, skąd pochodzi zdecydowana większość ofert pracy w opiece w Niemczech. Tak więc opiekunka jadąca na sztelę musi być przygotowana na ewentualne wyższe wydatki w sklepach oraz punktach usługowych. Jednak plusem tej pracy jest to, że ma ona zapewnione darmowe zakwaterowanie oraz wyżywienie, których koszty pokrywa senior lub jego rodzina. Tak więc koszty utrzymania opiekunki nie muszą wcale rosnąć.

Są także plusy obecnej sytuacji. Mianowicie w związku z zawirowaniami gospodarczymi mocno wzrósł kurs euro, które momentami potrafi kosztować nawet 4,8 zł. Oznacza to nawet kilkunastoprocentowy wzrost w stosunku do tego co było jeszcze rok, czy dwa lata temu. Dzięki temu opiekunka osoby starszej, która średnio w agencji opiekunek osób starszych Veritas Opieka otrzymuje około 1700 euro netto na miesiąc, nie będzie odczuwała inflacji która panuje w Polsce. Wymiana euro na złotówki sprawi, że wzrost cen w naszym kraju będzie w większości przypadków neutralny dla takiej opiekunki seniora. Otrzymywanie wynagrodzenia w twardej walucie, jaką jest euro, staje się obecnie sporym atutem tego zawodu i sprawia, że jest on jeszcze bardziej atrakcyjny.

Aby dowiedzieć się więcej o temacie pracy w opiece w Niemczech i poznać najnowsze oferty pracy wejdź na stronę: Oferty pracy w opiece Niemcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *