Niezawodne sposoby na skuteczne czyszczenie balustrad nierdzewnych

Są estetyczne i wytrzymałe, nic dziwnego, że stanowią chętnie wybierany element aranżacyjny na klatkach schodowych. Balustrady nierdzewne, bo o nich mowa, świetnie sprawdzają się we wnętrzach oraz na zewnątrz budynków. Stanowią nie tylko podporę podczas wchodzenia po stopniach, ale też dekorację. Jak konserwować i czyścić poręcze, aby nie straciły swojego blasku?

Balustrady nierdzewne do domu to częsty wybór Polaków. Niestety nie wszyscy wiedzą, w jaki sposób czyścić barierki, aby zachować ich połysk oraz właściwości. Korzystanie z uniwersalnych środków myjących jest niewskazane. Dlaczego? Ponieważ wiele z nich zawiera substancje, które mogą zdzierać zewnętrzną warstwę stali, pozostawiając na niej rysy lub pory. Nawet te niewielkie mikrouszkodzenia z czasem mogą istotnie wpłynąć na osłabienie całej konstrukcji, a także obniżać jej estetykę. Pojawiają się nie tylko pod wpływem źle dobranych środków czyszczących, ale też ostrych szczotek, druciaków czy skrobaków. Szczególnie tanie balustrady mogą zostać widocznie uszkodzone na skutek ich działania.

Metody czyszczenia balustrad nierdzewnych

Nawet najsolidniejsze balustrady nierdzewne są narażone na działanie szkodliwych czynników, zwłaszcza jeśli są montowane na zewnątrz. Często dotykane dłońmi, moczone przez deszcz, oświetlane przez słońce, smagane przez wiatr oklejają się kurzem oraz innymi zabrudzeniami. Czasem są one bardzo uporczywe i trudne do wywabienia. Tymczasem receptą na ich usunięcie nie jest stosowanie szczotki z ostrym włosiem. Znacznie lepiej z tym zadaniem poradzi sobie miękka gąbka z delikatnym detergentem. Wybieraj preparaty, które są dedykowane do czyszczenia stali:

  • działają skutecznie, ale nie agresywnie,
  • nie naruszają antykorozyjnej warstwy ochronnej stali,
  • nie pozostawiają na powierzchni zarysowań i porów,
  • nie prowadzą do powstawania przebarwień,
  • nie pozostawiają zacieków,
  • przywracają blask nawet tanim balustradom.

Jeżeli nie dysponujesz specjalistycznym środkiem do mycia poręczy, sięgnij po wodę z płynem lub mydłem, a zacieki potraktuj mieszanką zawierającą ocet lub alkohol. Warto również pamiętać, aby już podczas kupowania balustrady zwrócić uwagę na jej jakość. Dobry produkt będzie nie tylko solidny, ale łatwy w czyszczeniu. Szeroką ofertę balustrad nierdzewnych w Nowym Sączu oferuje firma Chrom-Met.

Nie tylko czyszczenie

Usuwanie zabrudzeń z balustrad nierdzewnych to tylko jeden etap prac związanych z ich utrzymaniem. Aby Twoja klatka schodowa zachwycała wysoką estetyką i higieną zadbaj o bieżącą konserwację elementów — uchwytów, słupków, portfenetrów, daszków, podpór, rur i okuć. Po oczyszczeniu ich z kurzu, zacieków lub innych zabrudzeń przejdź do polerowania powierzchni. To ważny etap, który pomoże usunąć odciski palców, osady z kamienia i smugi pozostałe po myciu. Wystarczy Ci ściereczka z mikrofibry i odrobina oliwki, które usuną resztki zabrudzeń, a zarazem zatroszczą się o stan powłoki zabezpieczającej przed rdzą.

Gdzie kupić odpowiednie preparaty do czyszczenia balustrad nierdzewnych? Online dostępne są środki, które pomagają usuwać zabrudzenia z powierzchni stalowych, a jednocześnie pielęgnują je i chronią przed wpływem szkodliwych czynników atmosferycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *