Wybieramy lampę do manicure

Aby wykonywać samodzielnie manicure hybrydowy, potrzebujesz skompletować niezbędne kosmetyki, urządzenia i akcesoria – jak m.in. lakiery hybrydowe, lampa do hybryd, pilniki. Nie wiesz, jak wybrać lampę do utwardzania? Przygotowaliśmy kilka wskazówek.

Skompletuj lub wybierz zestaw do hybryd

Hybryda zyskała ogromną popularność, gdyż jest trwała i wyjątkowo ładna – dodaje paznokciom blasku i intensywnego koloru. Wykonanie jej nie jest skomplikowane, ale wymaga wprawy – warto nauczyć się samodzielnie przeprowadzić ten zabieg, aby zaoszczędzić czas i pieniądze.

Najpierw jednak musisz kupić gotowy zestaw do hybryd albo go sama skompletować – pamiętaj o lampie, topie czy lakierach, ale ważną rolę odgrywa każdy drobiazg, m.in. odżywka Semilac, która zadba o kondycję płytki paznokcia, wzmocni ją i odżywi. Poniżej skupimy się jednak na lampie, gdyż jest to jedno z najważniejszych urządzeń.

Lampa do hybryd – parametry

Produkty takie jak baza, top, blok polerski czy odżywka Semilac skompletujesz sama, ale wybór lampy to poważna decyzja. Dobrej jakości urządzenie może posłużyć nawet przez kilka lat. Jak wiesz, lampa do utwardzania paznokci podczas zabiegu manicure oraz pedicure pozwala lakierowi wyschnąć – to absolutna podstawa, aby przygotować ładną stylizację na ok. 3 tygodnie. Wybór dostępnych urządzeń jest tak duży, że można się w tym pogubić – zwróć uwagę głównie na moc lampy i rodzaj światła, w drugiej kolejności na inne parametry.

Lampa do hybryd – UV czy LED?

Każda lampa do hybryd emituje pewny rodzaj promieniowania – UV albo LED. Do wyboru masz zatem starszą technologię oraz nowoczesną. Do nauki wystarczająca będzie lampa UV, mimo że utwardzanie trwa dłużej, a żarówki należy co jakiś czas wymienić. LED-owe urządzenie jest nowocześniejsze i szybsze, zapewnia komfort pracy, ale jest też droższe. Przemawia za nimi wydajność – ich żywotność może wynosić nawet ok. 12 lat. Do użytku profesjonalnego lampy LED są lepszym wyborem.

Moc lampy – jaka jest optymalna?

Równie ważna jest moc lampy – na przykład proste mostki mające jedynie 24 W mogą okazać się zbyt słabe – nawet do stosowania w domu. Rozsądnym zakupem będzie wybór urządzenia o mocy około 48 W – wystarczy wtedy tylko kilkanaście sekund naświetlania. Poza tym taki model posłuży długo, a podstawową lampę będzie trzeba niedługo wymienić. Jeśli źle utwardzisz lakier, nic nie pomoże całej stylizacji. Piękny i bezpieczny manicure wymaga używania sprzętu dobrej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *