Szukasz pracownika produkcji? Podpowiadamy, jak znaleźć go szybciej od konkurencji

Szukanie igły w stogu siana – ten frazeologizm jak ulał pasuje do sytuacji, w jakiej znajdują się tysiące polskich pracodawców próbujących uzupełnić braki kadrowe w swoich przedsiębiorstwach. Paradoksalnie największy problem mają te firmy, które potrzebują pracowników o niskich kwalifikacjach, fizycznych, na stanowiska produkcyjne. Brak rąk do pracy stanowi poważne wyzwanie dla naszej gospodarki, stąd rośnie zapotrzebowanie na profesjonalne usługi rekrutacyjne. Sprawdź, jak możesz zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracowników produkcji w obecnych realiach rynkowych.

Skorzystaj z pomocy doświadczonej agencji pracy

Wielu przedsiębiorców wciąż wzbrania się przed nawiązaniem współpracy z agencją, niesłusznie wychodząc z założenia, że na pewno ich na to nie stać, że sami świetnie sobie poradzą z rekrutacją itd.

Tymczasem pomoc agencji może być nieoceniona w sytuacji, gdy konieczne jest szybkie uzupełnienie braków kadrowych. Każdy pracodawca doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak trudno jest dziś pozyskać wartościowych pracowników – również na stanowiska niewymagające specjalnych kwalifikacji. Agencje są w tym o wiele skuteczniejsze, ponieważ dysponują szerszym wachlarzem metod rekrutacyjnych.

Jeśli od dawna nie możesz znaleźć pracowników produkcji, tracisz na to coraz więcej czasu i pieniędzy, to trudno o lepszy sygnał świadczący o konieczności skorzystania z pomocy specjalistów. Wynagrodzenie agencji stanowi dużo mniejsze obciążenie dla budżetu przedsiębiorstwa, niż utrzymywanie nieobsadzonych etatów oraz dalsze akceptowanie spadku produktywności firmy.

Wybierając agencję pracy kieruj się przede wszystkim kryterium jej renomy. Bardzo dobre opinie wśród pracodawców na wrocławskim rynku zbiera agencja Crew For You, z której ofertą możesz się zapoznać na stronie https://crewforyou.pl/.

Pracownicy tymczasowi? To może być bardzo dobry pomysł

Niedobór pracowników produkcji (czy szerzej – o niskich kwalifikacjach) jest problemem ogólnokrajowym i doświadczają go praktycznie wszyscy pracodawcy. Dalsze podejmowanie prób zatrudnienia pracowników „z rynku” może się więc okazać stratą czasu. Warto poszukać innych rozwiązań, spośród których szczególnie atrakcyjnie wygląda opcja skorzystania z outsourcingu pracowniczego.

Outsourcing, nazywany również leasingiem pracowniczym, to nic innego jak usługa świadczona przez agencje pracy tymczasowej. Kompletują one zespół pracowników spełniających oczekiwania klienta, zatrudniają ich, a następnie delegują do pracy w konkretnym zakładzie.

Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści dla pracodawcy, który nie musi tworzyć nowych etatów (zachowuje więc elastyczność i może dostosowywać liczebność zespołu do aktualnych potrzeb), oszczędza na obsłudze kadrowo-płacowej (zajmuje się tym agencja) oraz zyskuje szybki dostęp do pracowników produkcji w momencie, gdy jego konkurencja nadal prowadzi standardową, nieskuteczną rekrutację.

Pracowników produkcji warto poszukać wśród emigrantów zarobkowych

W Polsce mamy już kilka milionów cudzoziemców, w zdecydowanej większości pochodzących z Ukrainy, ale też Białorusi, Mołdawii, Armenii czy Gruzji. Wielu z nich chce podjąć zatrudnienie w naszym kraju, nie mając problemu z wykonywaniem prostych i gorzej wynagradzanych prac.

Nie oznacza to natomiast, że znalezienie pracownika produkcji wśród cudzoziemców jest zadaniem banalnie prostym. Polscy pracodawcy ostro rywalizują o emigrantów, dlatego trzeba się tutaj wykazać dobrą znajomością rynku – nie tylko krajowego, ale również zagranicznych (w celu pozyskania pracowników, którzy jeszcze nie zdecydowali się na przyjazd do Polski).

Tutaj znów nieoceniona okazuje się pomoc doświadczonej agencji zatrudnienia, która specjalizuje się w rekrutowaniu pracowników ze Wschodu i delegowaniu ich do pracy w zakładzie klienta. Wsparcie agencji jest bardzo korzystne nie tylko z uwagi na możliwość szybkiego uzupełnienia braków kadrowych, ale również za sprawą uniknięcia uciążliwych formalności związanych z legalizacją pobytu i pracy cudzoziemców.

Więcej o tym, jak znaleźć pracownika produkcji w czasach bardzo niskiego bezrobocia przeczytasz w artykule na stronie https://crewforyou.pl/pracownik-produkcji-we-wroclawiu-jak-go-znalezc-gdy-rynek-jest-mocno-przebrany/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *