Firma rekrutacyjna w Warszawie. Czy warto zainwestować w taką współpracę?

Znalezienie pracownika, zwłaszcza wartościowego, jest dziś bardzo trudnym zadaniem, niezależnie od branży. Duże problemy z rekrutowaniem zgłaszają przede wszystkim firmy z sektora IT, finansów oraz bankowości inwestycyjnej, ale podobnie wygląda to także w budowlance, drogownictwie, gastronomii, logistyce itd. Naturalne jest zatem, że coraz więcej firm daje sobie spokój z samodzielnym przeczesywaniem rynku i powierza to profesjonalistom. Nawiązanie współpracy z firmą rekrutacyjną w Warszawie zawsze jest dobrym pomysłem, a dlaczego, to wyjaśnimy już w naszym artykule.

Pozbędziesz się kolejnego uciążliwego obowiązku

Podstawową korzyścią wynikającą z powierzenia rekrutacji profesjonalistom jest oszczędność czasu i nerwów. Jeśli zdarzyło Ci się samodzielnie rekrutować pracowników do firmy, szczególnie w ostatnich latach, to doskonale wiesz, jak czasochłonny i męczący potrafi być to proces.

Dzięki współpracy z agencją HR nie będziesz już musiał angażować się w rekrutowanie pracowników, co przynosi jeszcze jedną korzyść: zmaleje ryzyko zatrudnienia osób, które niekoniecznie nadają się na konkretne stanowisko. Profesjonaliści dobrze wiedzą, jak zweryfikować kwalifikacje kandydatów, zarówno jeśli chodzi o ich kompetencje zawodowe, jak i cechy charakterologiczne.

Zyskasz dostęp do pracowników, którzy do tej pory byli poza Twoim zasięgiem

Wielu pracodawców z góry zakłada, że skoro nie stoi za nimi powszechnie rozpoznawalna marka oraz nie mogą zaoferować bezkonkurencyjnych warunków płacowych, to nie ma nawet sensu podejmować starań o zatrudnienie świetnych pracowników. To błąd, który swojemu klientowi powinna uzmysłowić dobra firma rekrutacyjna w Warszawie.

W pozyskiwaniu takich pracowników doskonale sprawdza się strategia headhuntingu, w ramach której agencja własnymi kanałami dociera do szczególnie cennych dla jej klienta kandydatów, wzbudza ich zainteresowanie ofertą, a następnie może przeprowadzić proces zatrudnienia. W ten sposób pracodawca uprzedza konkurencję, a nawet – pisząc kolokwialnie – podbiera jej wartościowych pracowników.

Rekrutacja z pomocą profesjonalistów po prostu się opłaca

Ta opłacalność wynika z prostego faktu: rekrutacja prowadzona przez profesjonalistów przebiega znacznie szybciej, dlatego nie naraża pracodawcy na dodatkowe koszty związane z chociażby koniecznością publikowania nowych ogłoszeń.

Warto również zwrócić uwagę na to, że profesjonalna firma rekrutacyjna w Warszawie może zaproponować swojemu klientowi mniej standardowe metody wzmacniania zespołu. Przykładem będzie outsourcing. Jeśli przedsiębiorca nie musi koniecznie tworzyć nowych etatów, to powinien rozważyć właśnie outsourcing, który jest dużo bardziej opłacalny (rozliczenie w formie B2B) oraz pozwala zachować elastyczność w zakresie zatrudnienia i zarządzania firmowymi finansami.

Jaką firmę rekrutacyjną w Warszawie wybrać?

To nie jest takie proste zadanie, głównie z uwagi na olbrzymią konkurencję na stołecznym rynku. W Warszawie działa co najmniej kilkanaście firm rekrutacyjnych, które spełniają wysokie oczekiwania jakościowe. Na którą się więc zdecydować? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek.

Po pierwsze: zapoznaj się z ofertą wstępnie wybranych firm HR. Jeśli jest ona skromna, ponieważ agencja specjalizuje się tylko w pośrednictwie pracy czy headhuntingu, to szukaj dalej. Im szersza oferta, tym większa szansa na to, że dana firma rzeczywiście dobierze odpowiednią strategię rekrutacyjną do potrzeb Twojego biznesu oraz specyfiki branży, w której działasz. W jednym sektorze skuteczne może być przeprowadzenie rekrutacji stałej, w innym konieczne będzie już zaproponowanie outsourcingu, zwłaszcza wtedy, gdy pracodawcy bardzo zależy na czasie.

Ważnym szczegółem, na który dobrze będzie zwrócić uwagę, jest doświadczenie agencji pracy w obsłudze firm z Twojej branży. Posłużmy się tutaj sugestywnym przykładem. Załóżmy, że trafiłeś na ofertę agencji HR, która do tej pory doskonale radziła sobie z pozyskiwaniem pracowników tymczasowych i pracowników ze Wschodu dla klientów z branży budowlanej. Czy to wystarczający powód, aby ją zatrudnić, skoro Ty masz firmę działającą w sektorze IT? Raczej nie. Szukaj więc takiej firmy rekrutacyjnej w Warszawie, która zna i rozumie Twoją branżę, dzięki czemu będzie w stanie rzetelnie ocenić kwalifikacje kandydatów.

Na koniec sprawdzamy jeszcze opinie o firmie rekrutacyjnej w Warszawie, z którą chcesz nawiązać współpracę. Jeśli dana agencja cieszy się dobrą opinią na lokalnym rynku, zbiera pozytywne oceny, które w dodatku można łatwo znaleźć w Internecie, to należy jej to zapisać na plus. W końcu nic tak dobrze nie świadczy o firmie rekrutacyjnej, jak zadowoleni klienci, którym pomogła uzupełnić braki kadrowe i obniżyć koszty pozyskiwania oraz zatrudniania pracowników.

Szczególnie dobrą opinią na stołecznym rynku cieszy się Verita HRfirma rekrutacyjna w Warszawie, której usługi rekomenduje aż 97 proc. klientów biznesowych oraz 90 proc. zatrudnionych za jej pośrednictwem pracowników. Z pełną ofertą Verita HR możesz się zapoznać na oficjalnej stronie internetowej agencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *